Jdi na obsah Jdi na menu

Další vývoj v olomoucké konzervatoři

Když jsem se dozvěděl, že ministryně kultury odvolala zničehonic ředitele Národního divadla v Praze, aniž by k jeho práci měla kdykoli výhrady, a dosadila tam svého člověka, který divadlu nerozumí ani za mák, hned mne napadla otázka, zda se neinspirovala pro formu svého počinu u synodní rady ČCE, která prapodivně před několika měsíci odvolala ředitele Fialu. Ale její zásah nezmění mé rozhodnutí navštívit Národní divadlo letos ještě dvakrát, stejně jako se synodní radě nedaří ze mně učinit antiprotestanta (další její zjevný neúspěch...:-)). Synodní rada poskytla informace Českému bratru, který podle nich uveřejnil zprávičku, že se v Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci situace uklidňuje. Pravda to však tak docela nebyla. A se svými rozpaky nejsem sám, protože kvůli kauze se na mne v poslední době obrátilo už více lidí.

Skutečnost je taková, že v průběhu léta se kolektiv studentů a pedagogů konzervatoře pustil do přípravy k založení nové školy pod názvem "Konzervatoř Olomouc". Ale na konci srpna hejtman Olomouckého kraje vyzval obě strany k pokusu o dohovor. Zástupci KEA a připravované Konzervatoře Olomouc zasedli k debatě a po deseti hodinách došlo k dohodě, že nový ředitel Pavel Zatloukal z funkce ředitele odstoupí a že se zastaví přípravy na zakládání nové školy. V reakci na to synodní rada ČCE vyhlásila 6.9. výběrové řízení a kromě toho již určila členy výběrové komise. Je přitom pravděpodobné, že bývalý, odvolaný ředitel František Fiala se do konkurzu tentokrát přihlásí.

Za "Konzervatoří Olomouc" se ale tím dveře nezavírají. Zůstává jako záložní projekt pro případ nepříznivého vývoje anebo jako podklad pro založení vzdělávací instituce určené pro veřejnost. Již se chystají psychologicko-hudební kurzy, které se mají konat počátkem října. Informace o "Konzervatoři Olomouc" by se měly objevovat na nových zvláštních stránkách. Vše zlé je k něčemu dobré? (Nechť si každý podle svého uvážení tuto zásadu překope v lepší myšlenku podle svého uvážení.)

Jiří Hoblík

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

informator - harmonogram kauzy podle "Konzervatoře Olomouc"

18. 9. 2012 21:12

Harmonogram kauzy KEA od 11.3.2011 do 6.9.2012:
http://www.konzervatorolomouc.cz/data/harmonkauzy.pdf

David daggie Geisler - Konzervatoř

10. 9. 2012 9:38

No... konečně to dění má normální průběh - regulérní výběrové řízení.

A jestli budou nakonec v Olomouci konzervatoře dvě? No ... tož...a co na tom, dobrých muzikantů je třeba jako sůl.